STRAFORDAN KAPAK VE ALTLIK YAPIMI

MALZEMELER:
Yapışkanlı folyo 67.5 cm x 2 metre : 6.90 tl 
Sert strafor, 1 adeti : 2.5 tl, 2 tane maliyet : 5 tl

Kapağın yapımı:
Malzemeler


İlk öncelikle kapağın ana tabanını akvaryum ölçülerinde kesiyoruz.ardından kapak yüksekliğini ayarlamak için kapak kenarlarını kesiyoruz ve aynı akvaryum yapar gibi taban parçasının üzerine şekilde görüldüğü gibi yapıştırıyoruz. Burada önemli olan milimetrik kesimler yapmak. Bunun için mezuranız yada cetveliniz varsa daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. 

 

Kapağın bütün kenarlarını yaptıktan sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Sırada altlık var. Buradaki amaç akvaryumun ağırlığını dengelemek ve akvaryum için düz bir zemin hazırlamak. Ayrıca alttan alabileceği soğuğu engelleyerek ısı korumasına yardımcı olmak. 

 

Kapağı yaparken yaptığımız uygulamaların aynılarını altlık için yapıyoruz. 

 

Altlığımız da bittikten sonra kurumaya bırakılabilir. 


Şimdi ikisini kurumaya bırakalım. 

Kaplama kısmı 

Önceden aldığımız yapışkanlı ahşap desenli folyomuzla yaptığımız kapağı kaplıyoruz. Bunu tek başınıza yapmanız zor olacaktır. En az 2 kişi ile yaparsanız kolaylık yaşarsınız. Yem vermek için kapak kısmını önceden keserek açmanız iyi olacaktır. 

 

Kablo çıkış deliklerinide açarak kaplamaya devam ediyoruz. İsteğe bağlı olarak sıcak yaz aylarında akvaryumu soğutmak için fan kullanımı yapabilirsiniz ve bunun içinde kapağa fan delikleri açabilirsiniz. Kapağın kaplaması bittikten sonra aynı şekilde altlığımızıda kaplıyoruz. 

 
Akvaryumun yem kapağı kısmından kesilen parçayıda kaplayarak uygun hale getirdikten sonra parçaya çekmece kulplarından takarak güzel bir kapak haline getirebilirsiniz. 

 
Ve sonuç, Görünümde güzel bir mobilyalı akvaryuma sahip oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.