Pire Tasması Nedir? Önemi Nedir?

En yakın dostlarımız olan kediler ve köpeklerin özellikle yaz aylarında yaşadıkları en büyük problem pirelenmedir. Bu durumdan kurtulmak için en iyi çözüm pire tasması kullanmak olarak karşımıza çıkıyor. Gelin birlikte göz atalım!

Kediler ve köpekler, pirelere karşı son derece hassas ve açık canlılardır. Bunun sebebi, sahip oldukları yek pare bir elbise gibi onları süsleyip onlara muhteşemlik katan uzun göz alıcı tüyleridir.

Pirelenmek sanılanın aksine banyo yapıp, düzenli olarak temizlenerek atlatılacak bir durum değildir. Evcil hayvan dostunuzu her ne kadar düzenli temizlense de bu duruma yakalanabilmektedir. Özellikle yaz aylarında bu duruma karşı oldukça savunmasız hale geldikleri de rahatlıkla söylenebilir.

Köpekler, yapıları itibariyle sürekli olarak hareket eden canlılardır. Mutlu olmaları da ancak bu yükümlülüğü gerçekleştirdikleri takdirde mümkündür. Köpek dostlarımızın, sağlıklı olmak için gün içerisinde belirli bir oranda enerjilerini harcamaları ve yorulmaları gerekmektedir. Aksi takdirde köpek dostlarımızda keyifsizlik ve isteksizlik gözlemlenebilir. Bunun nedeni ise gün içerisinde yeterince enerji sarf etmeyip, yeterince yorulmadıklarında uyuyamamaları ve uyku düzenlerinin bozulmasıdır.

Bundan dolayı köpekler sürekli olarak yürüyüşlere çıkmalı ve oyunlar oynamalıdır. Aksi takdirde bozulan keyifleri hem zihinsel hem de fiziksel olarak pek çok rahatsızlığa yol açabilmektedir.

Özellikler yaz aylarında sürekli hareket etmesi gereken köpeklerde pirelenme görülebilir. Pire tasması kullanılmayan durumlarda pirelenme oranı da oldukça artmaktadır. Kaçınılmaz olarak karşımıza çıkan durum, pire tasması kullanılarak önlenebilir ve köpeğimizin yaşam kalitesi de mutluluğu da hiç bozulmayıp aksine artar.

Gelin birlikte pire tasması hakkında daha fazla bilgiye göz atalım!

Pire tasması nasıl kullanılır?

Pire tasması nasıl kullanılır?

Pire tasması köpekler için oldukça hayati bir ihtiyaç olarak öne çıkmaktadır. Köpekler sürekli olarak hareket ederek terlemekte ve özellikle yaz aylarında uzun tüyleriyle pirelere yaşam alanı olarak gözüküp davet vermektedir.

Pire tasması, kedi veya köpek dostunuzun boynuna takılarak onları pirelerden korumaya yarayan bir tasma türüdür. Kullanımı son derece önemli olan bu tasma ile köpek veya kedi dostunuzun olası pire istilasından etkilenmesinin önüne geçebilir ve onların yaşam kalitesini arttırabilirsiniz.
3

Pire Tasması neden önemlidir?

Pire Tasması neden önemlidir?

Pire tasması kullanımı, yaşanabilecek büyük problemlerden birisi olan pirelenme durumuna karşı son derece etkidir. Bundan dolayı pire tasması kullanımının son derece önemli olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Pirelenme, köpekler için son derece tehlikeli bir durumdur. Pire istilası durumunda, pire tarağı ve pire tozu kullanımı zaman zaman yetersiz kalabilir veya tedavi uzun zaman alabilir. Köpek dostunuzun kanını emen ve sürekli olarak kaşınmasını, canının yanmasını sağlayan bu istiladan bir an önce kurtulmasını isteyerek, tüylerini kestirebilirsiniz. Ancak bu durum evcil hayvan dostunuzun moralini olumsuz etkileyecektir.

Tüyler, köpekler için son derece önemlidir. Onların vücut ısısını doğrudan etkileyen tüyler, yaşam kalitesi büyük ölçüde etkilemektedir. Tüyleri kesilen bazı köpeklerin depresyona girdikleri gözlemlenebilir. Bundan dolayı, proaktif bir düşünce ile problemle henüz karşılaşmadan önlem almak gerekmektedir.

Pire tasması ile köpek dostlarımızın karşılaşabileceği pirelenme riskini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede onların yaşam kalitesine arttırabilir ve daha sağlıklı olmalarına yardımcı olabilirsiniz. Pirelenme durumunun yarattığı etkiler hem köpekleri hem de sahiplerini oldukça derinden etkileyecektir.

Pireler ve köpekler

Pireler ve köpekler

Pireler için yaşanabilecek en iyi yer uzun tüylerle bezenmiş bir köpek derisidir. Köpek dostlarımızın kanını emerek beslenen ve sürekli kaşınıp vücudunda yaralar oluşturmasına sebep olan bu durum, hem köpeklerin hem de sahiplerinin hayatını oldukça derinden etkilemektedir.

Köpek dostlarımızın pirelenme durumlarında, sürekli olarak kaşındıkları için, kaşıdıkları yerlerde yaralar oluşması, tüy dökülmesi olasıdır. Bunun yanı sıra kaşınan yerleri yalamaları durumunda ağızlarında ve anüs çevresinde iltihaplanmaları da gözlemlenebilir. Bu durumun yanı sıra diz kapağı ve eklem bölgelerinde deri dökülmesi de olasıdır.

Bütün bu olumsuzluklardan korunmak ve hem köpeğinizin hem de sizin yaşam kalitenizi korumak amacıyla pire tasması kullanılması gerekmektedir. Bu sayede ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek pirelenme durumuna karşı kendinizi ve köpeğinizi garanti altına alabilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.