Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy #vahseti_durdur

Moda adı altında işlenen cinayetlere sessiz kalmayan hayvan hakları savunucuları gerçek kürk satan mağazalara savaş açtı. #vahseti_durdur hasthag’i ile başlatılan kampanyada gerçek kürk satan Batik, İpekyol, Network,Tüzün Giyim, Beymen Club ve vahşete ortak olan tüm markaları hedef alan hayvan hakları savunucuları boykot çağrısında bulundu.

Ünlü sanatçı Cem Adrian’ın da destek verdiği verdiği kampanya ile gerçek kürk satışının engellenmesi ve kürkü için öldürülen hayvanlara dair vahşetin durdurulması hedefleniyor.

Daha önce BGKO (Bana Göz Kulak Ol) Derneği’nin başlatığı kampanyada “Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy” mesajıyla yola çıkan gönüllü birçok sanatçı fotoğraf sergileri, kürk ile ilgili röportajlar ve etkinliklerda bulunmuştu.

BGKO (Bana Göz Kulak Ol) Derneği sanatçıları, yeni bir farkındalık kampanyası başlatıyor. Alican Yücesoy, Ayça Varlıer, Bennu Yıldırımlar, Kenan Ece, Levent Üzümcü, Mert Fırat, Özge Özder, Özgün, Özgür Çevik,Serkan Altunorak ve Şebnem Bozoklu gibi birçok ünlü sanatçının yer aldığı kampanya, bir farkındalık filmi ile başlayacak ve gönüllü birçok sanatçıyı bünyesine katarak fotoğraf sergileri, kürk ile ilgili röportajlar ve etkinlikler ile adım adım büyüyerek devam edecek.

Türkiye’den Yunuslara Özgürlük Platformu ve Yeryüzüne Özgürlük Derneği, yurtdışından da dünya çapında kürk karşıtı ve hayvan haklarıyla ilgili eylem ve kampanyalarıyla tanınan Humane Society International, International Anti-Fur Coalition, Anti-Fur Society, Network for Animal Freedom ve PETA’nın aralarında bulunduğu kuruluşlar kampanyaya destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.