KEDİLERİN DİKKATİNE!!!

 • Evinde yaşayan insanın 3 temel fonksiyonu vardır: bir, seni beslemek; iki, seninle ilgilenmek (oynamak, sevmek, taramak vs.) ve üç, kumunu temizlemek. Bunlardan birini aksattığı zaman ödül (seni sevmesine izin vermek) ceza (yatağa işemek) sistemiyle insanı eğitebilirsin.
 • Evin sahibi sensin, kuralları sen koyarsın bunu aklından çıkarma. Mesela evde kapalı kapılara izin verme, ne demek kapalı kapı? Eğer kendin açamıyorsan, miyavlayarak veya kapıyı tırmalayarak açtırabilirsin sonra içeri girebilir, çekip gidebilir veya tam ortada durup derin düşüncelere dalabilirsin, farketmez.
 • Eve gelen misafirler dikkati senin üstünden çeken can sıkıcı, gereksiz insanlardır. yine de ev sahibi olarak misafirperver olmalısın. Mesela kendilerine banyoda eşlik etmenden çok memnun kalacaklardır.
 • İnsan senden başka bir şeyle meşgulse her zaman yakınında bir yerlerde olup bir şekilde dikkatini dağıtmalısın. Yaptığı iş her ne olursa olsun mutlaka çok sıkıcıdır dolayısıyla buna memnun olacaktır. Misal yemek yaparken ayağının tam arkasında sessizce bekleyip üstüne basılmasını sağlayabilir, akabinde kucağa alınıp dakikalarca sevilebilirsin.
 • Her yemegi yeme! Her yemek yenir mi? Bir cins mamayı belirleyene kadar seçici davranmalısın. Ondan sonra sürekli aynı mamayı talep etmen en önemli kuraldır. Sadece senin ihtiyaçlarını karşılamak için para diye bişey kazanıyorlar.
 • İnsan karanlıkta yürürken, yeni uyanmışken ve özellikle de elinde bir sey taşırken tam önüne fırlaman o insanın koordinasyon ve denge becerilerini geliştirmesi açısından önemlidir. Yardımcı ol.
 • Gece oyunları çok eğlencelidir. En bilineni yatak faresi oyunudur. İnsan seni yorganın altındaki yüksekliklerin kendi ayakları olduğuna inandırmak istese de bunlar yatak fareleridir. Yakalayana veya sıkılana kadar oynayabilirsin.
 • Para, toka, çakmak, kalem gibi her küçük nesne potansiyel oyuncaktır. Bunlar halısız zeminlerde hokey oynamak ve koltukların altındaki oyuncak dünyasına göndermek için en uygun olanlarıdır.
 • Torbaların içinde torba fareleri, kutuların icinde de kutu fareleri yaşar. bunları yakalamak ve yoketmek için torbayı veya kutuyu da parçalaman gerektiğini unutma. evdeki herkesin uyuduğu bi saat en doğru seçimdir.
 • Bütün bu görevleri gerçekleştirebilmesi için bir kedinin uyuması gerekir. Uyumak için ideal yerler, kapı girişleri ve karanlıkta koridorun orta yeri (üstüne basılma bonusu), insan kitap okurken kitapla göz arasına girebilecegin şekilde kucak, film izlerken televizyonun önü, bilgisayar başında çalışıyorken klavyenin üstüdür.
 • Arada eğlendirmek için önemli kağıtları parçalayabilir, evde ordan oraya deli gibi koşturabilir, çeşitli şeyleri kırıp döküp sakarlık süsü verebilirsin. Gerisi yaratıcılığına kalmış.

BU DÜNYA, İNSANLAR VE İNTERNET SENİN İÇİNDİR UNUTMA!
😻😺😹

Kaynak: Nazlı Taşpınar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.