Kediler için Zararlı Yiyecekler

Sarımsak ve Soğan =
Kedilerin alyuvarlarına zarar verir. Bu durum kedilerin anemi yaşamasına neden olabilir. 
Çiğ Balık =
Parazit oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle pişmiş olarak verin. Ayrıca kılçıklarını temizlediğinize emin olun. Kılcıklar boğazına takılarak çeşitli sıkıntılar yaşamasına neden olabilir. 
Şekerli ürünler =
Kedi ve köpekler için oldukça zararlıdır. Kedilerin zehirlenmesine neden olabilir. Kediler şekerin tadını alamaz. Kedilerin şeker tüketmesi obeziteye,diş sağlıkların bozulmasına ve şeker hastalığına neden olabilir. 
Mantar=
Kediler için en zararlı ve zehirleyici gıdaların başında gelir. Az bir miktar bile vücut sistemlerinde bozulmaya yol açabilir. Kedinizi hem çiğ hem pişmiş mantardan uzak tutun.
Kafein içeren ürünler = 
Özellikle çikolata,kahve ve kola gibi atıştırmalık ürünlerden kedinizi uzak tutun. Kafein, kalp atışlarının hızlanmasına neden olur. Kas spazmı ya da anksiyete yaşamalarına neden olabilir. 
Tuz = 
Neredeyse bütün canlılar için Zararlı. Fazla tuz kullanımı elektrolit seviyelerin değişmesine ve buna bağlı olarak ortaya çeşitli sağlık sorunlarının çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden tuz değerlerine dikkat etmelisiniz. 
Süt = 
Kedilerin sindirim sistemi için zararlıdır. İnek sütü kedilerin ishal ve buna bağlı olarak su kaybı yaşamalarına neden olabilir. 
(Alıntı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.