Kedi ve Köpek İsimleri için öneriler

Beyaz bir kediyse Pamuk, mavi gözlüyse Maviş gibi klasikleşmiş kedi ve köpek isimlerinden sizde sıkıldıysanız evcil hayvanınızın karakterine tam anlamıyla uyacak bambaşka isimleri bu yazımızda sizin için derliyoruz.

Evcil hayvanlara kitaplardan, eşyalardan, meyvelerden türeterek sayısız isim bulunabilir ama bazen aklınıza hiç de isim gelmiyor değil mi? Hâl böyle olunca kendinizi internet aramalarına verirsiniz ama orada da karşınıza sürekli kullanılan Boncuk, Tekir, Minnoş gibi kedi ve köpek isimleri çıkar.

Oysa siz belki de onunla bütünleşecek daha özel bir isim bulmak istiyorsunuzdur. Bizler de ufkunuzu genişletecek yepyeni isimleri sizler için araştırdık, düşündük ve derlemeye çalıştık. Elbette bu isimlerin hiçbir kedi ve köpekte kullanılmadığını söylememiz pek mümkün değil fakat çok az sayıda kullanıldığının garantisini verebiliriz.

Öyleyse başlayalım.2

Hemen isim bulmak zorunda hissetmeyin

Hemen isim bulmak zorunda hissetmeyin

Evcil hayvanınızı ilk sahiplendiğiniz zaman kendinizi hemen isim bulmak zorunda hissetmeyin. Önce onu tanıyın, zaman geçirin. Yavaş yavaş karakterini analiz ettiğinizde ismini bulmak daha da kolaylaşacaktır çünkü direkt, kedimin veya köpeğimin ismi bu olmalı, diyeceksiniz.

Mesela altın sarısı bir Retriever cinsi köpeğiniz olduysa ona Sandal ismini koyabilirsiniz. Neden mi? Çünkü sandallar insan gücü sayesinde hareket eden su taşıtlarıdır. İnsanlar da sandallar sayesinde karaya ulaşmayı başarırlar fakat sandallar hareket etmek için her zaman bir insana ihtiyaç duyarlar.

Burada anlatmak istediğimiz ise şu;

Siz köpeğinizi tanıdıkça belki de birbirinize ne kadar ihtiyacınızın olduğunu fark edeceksiniz. Tıpkı Sandal ve insanın birbirine olan ihtiyacı gibi…

Öyleyse buradan yola çıkarak sizlere çok derin anlamlar içeren kedi isimlerini ve köpek isimlerini sıralayalım. Belki tam aradığınız isme biraz sonra rastlayabilirsiniz. 🙂
3

Zarif hanımlara ve asil beylere

Zarif hanımlara ve asil beylere

Purlina: İnciden yapılan iplik kadar değerli tüyler anlamına gelmektedir. Onların bir tek tüyünün bile ne kadar değerli olduğunun simgesi gibi adeta…

Bu örneğe benzer kedi isimleri ve köpek isimleri ise şöyle;

Sandal, Pandora, Sanat, Fırtına, Liman, Şef, Kelebek, Patron, Sinyor, Elf, Posi, Sonya, Lavinia, Kristal, Eyfel, Madam…
4

Asabi ama bir o kadar da güvenilir olanlara

Asabi ama bir o kadar da güvenilir olanlara

Wolwerine, Dexter, Thor, Jedi, Stark, Korsan, Cadı, Tarzan, Patron, Zero, Ajan, Müdür, Peder, Doblo…
5

Zekasına hayran bırakanlara

Zekasına hayran bırakanlara

Bovary, Gandalf, Merlin, Olric, Profesör, Shakespeare, Frida, Sherlock, Ramses, Alfa, Forrest, Picasso, Cevher, Sokrates, Alfred, Sezar, Sebastian, Walter…
6

O bayıldığımız renklerine

O bayıldığımız renklerine

Buğday, Latte, Krema, Kızıl, Susam, Sütlaç, Anka, Ceviz, Turşu, Şehla, Dark, Zerdeçal, Zencefil, Lahit, Ferah, Pikan, Leylak…
7

Tatlılık abidesi olanlara

Tatlılık abidesi olanlara

Muffin, Fiyonk, Mirket, Şirine, Roza, Makaron, Sufle, Lokma, Pita, Hurma…
8

Karakteriyle ön plana çıkanlara

Karakteriyle ön plana çıkanlara

Munis: “Cana yakın olan” anlamı taşımaktadır. Bizce bütün kediler ve köpekler için kullanılabilecek en uygun isimlerden biri.

Devamında ise;

Mazlum, Âşık, Geveze, Milat, Tutku, Şans, Deli, Cango. Hırçın, Ninja…

gibi isimleri karakterlerine en uygun şekilde kullanabilirsiniz.

Evcil hayvan sahibi olmanın, dünyanın en özel duygularından biri olduğunu biliyor ve sizi çok iyi anlıyoruz.

Evinize, acısıyla tatlısıyla her ânınızda bulunacak bir dost gelmiştir ve bu nedenle ona vereceğiniz isme bile çok değer verirsiniz. Eğer bu konuda çok zorlanırsanız önce onun gözlerine bakın ve size ne hissettirdiğini düşünün… Çünkü onun karakterini en iyi yansıtacak olan bakışlarıdır.

Ayrıca çok uzun kedi isimleri ve köpek isimlerini tercih etmezseniz bu durum ismine daha çabuk alışmasını sağlayacaktır çünkü uzun isimleri öğrenmede biraz zorluk yaşayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.