Kedi Pire Tasması Nedir? Nasıl Kullanılır?

Pireler evcil hayvan dostlarımız için son derece büyük problemlere yol açabilirler. Özellikle yaz aylarında baş gösteren bu probleme önlem alıp kedi dostlarımızı koruyabiliriz. İşte karşınızda kedi pire tasması hakkında bilmeniz gerekenler!

Pire tasması kedi ve köpek dostlarımız için altın değerindedir. Pireler için potansiyel yuva olarak görülen uzun tüylerle bezenmiş kedi vücudu kısa bir süre içerisinde pek çok rahatsızlığa karşı açık hale gelebilmektedir.

Kediler de tıpkı köpekler gibi sürekli hareket etmeyi seven canlılardır. Özellikle yaz aylarında sürekli olarak hareket eden bu sevimli minik canlılar terleyerek pirelere adeta davetiye çıkartmaktadır. Kedi dostunuzun banyo sayısını arttırsanız bile yine de pirelere karşı tam olarak koruma sağlayamazsınız.

Pireler, kedilerin vücudunda sürekli olarak kaşınmaya neden olmaktadır. Bu kaşınmadan dolayı pek çok yaralanma ve tüy dökülmesi gözlemlenebilir. Bunun yanı sıra kedi dostunuzun oluşan bu yaraları yalaması bazı büyük problemlere de yol açabilmektedir.

Her ne kadar basit gibi görünse de pirelenme kediler için de köpekler için olduğu kadar büyük bir problemdir. Bu nedenle proaktif bir şekilde önlem almak ve kedi dostunuzu korumak, hem sizin hem de kedinizin sağlığı için son derece önemli bir durumdur. Gelin birlikte pirelenmeye karşı koruma sağlayan pire tasması nedir, birlikte bir göz atalım!

Pire tasması nedir?

Pire tasması nedir?

Pire tasması, normal tasmadan görünüm olarak pek bir farkı olmayan bir tasmadır. Yapıldığı malzemeler ve kokusu nedeniyle pirelere karşı koruma sağlayan pire tasması özellikle kedi dostlarımızın en çok pirelerle uğraştığı yaz aylarında onların yardımına koşuyor.

Kediler de tıpkı köpeklerde olduğu gibi uzun süre dört duvar içerisinde kaldıkları takdirde özgürlüğünü özleyecek ve sokağa çıkmaya çalışacaktır. Bu nedenle onları dışarı çıkartmak, mutlu etmek sahiplerinin görevidir. Onları dışarıdaki potansiyel tehlikelere karşı güvenceye almak da yine sahiplerinin sorumluluğudur.

Kedi tasması kullanarak kedinizi dışarı çıkartabilir ve onunla keyifli yürüyüşler yaparak harika vakit geçirebilirsiniz. Bu sayede çevrenizdekilere anlatabilecek anılar bile biriktirebilirsiniz. Dışarıdaki saymakla bitmeyecek olan potansiyel tehlikelere karşı tasmalar kullanabilirsiniz. Ancak bazen hiç akla gelmeyen durumlardan bazı sorunlar çıkabiliyor.

Özellikle yaz aylarında kedilerini tasma kullanarak dışarı çıkartan kedi sahipleri, sürekli hareket edip mutlu görünen kedi dostlarının bir anda halsiz ve üzgün görünerek kaşındığından dert yanmaktadır. Bu durum sürekli hareket edip terleyen ve sahip olduğu tüylerle bezeli göz alıcı gövdesinin pireler için harika bir yuva olarak görülmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle pire tasması kullanmak ister yaz ister kış aylarında kedi dostlarınızın keyifle ve sağlıkla koşup oynamasına olanak sağlayacaktır.

Kedi pire tasması nasıl kullanılır?

Kedi pire tasması nasıl kullanılır?

Kedi pire tasması tıpkı köpeklerde de kullanıldığı gibi kedi dostunuzun boynuna takılarak kullanılmaktadır. Yaydığı koku ile pirelere karşı koruma sağlayan pire tasması özellikle yaz aylarında büyük ölçüde fayda sağlamaktadır.

Kediler için son derece önemli ve hatta hayati olarak adlandırılabilecek bir ihtiyaç olan kedi tasması kullanımı, pire tasması olarak da kullanılarak kedi dostlarımızın sağlığını güvenceye almaktadır.

Evde kendiniz de bu tasmalara eklemeler yaparak sizin için son derece özel olan kedi dostunuza en az onun kadar özel tasmalar yapabilirsiniz. 
4

Kedi pire tasması işe yarıyor mu?

Kedi pire tasması işe yarıyor mu?

Kedinizin sağlığı için kullandığınız pire tasması son derece etkili olup istilacı pireleri kedi dostunuzun vücudundan tamamen uzak tutmaktadır.

Pire tasması kullanmaktaki asıl amaç genellikle pireleri kedi dostunuzdan uzak tutmaktır. Pirelerin yanı sıra bazı parazitlere karşı da kedi dostunuzu güvenceye almış olursunuz. Bu nedenle son derece başarılı olup kedi dostunuzu koruyan, pireleri ve parazitleri uzak tutan pire tasmasını kullanmalısınız.

Bazı pire tasması ürünleri yalnızca kedinizi pirelenmeden önce korumaktadır. Yani pirelenmiş kedilerde işe yaramamaktadır. Bu noktada farklı pire tasmaları denenebileceği gibi pire şampuanı kullanılarak kesin sonuca ulaşılabilmektedir.

Kedileri bazıları için kendi çocukları gibidir. Sadece bazıları olarak sınırlandırmak tamamına az dahi gelebilir hatta. Çevrenizdeki herkesin bir kedisi vardır. Evde, sokakta, mahallede, bahçede her yerde olabilir bu kediler. Kedileri sevmek ve onlar için endişelenmek bir insanlık değeridir.

Kedileri ve onların sağlığını korumak adına adımlar atmak son derece önemlidir. Önceden önlem alıp olabilecek sorunlara karşı kedi dostunuzu güvenceye almak, hem sizin vicdanınızı hem de kedinizin sağlığını korumak demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.