Hayvanseverlerin Bayılarak İzleyeceği 10 Film Önerisi

Tüm hayvanseverlerin keyifle izleyebileceği, hayvan dostlarımızla ilgili birkaç filmi sizler için derledik. Gelin bu filmleri birlikte inceleyelim.

Herkesin izlemekten keyif aldığı, boş zamanlarında izlediği veya sadece o filmleri izlemek için vakit ayırdığı bir film türü vardır. Biz hayvanseverlerin ortak noktası ise hayatta en çok değer verdiğimiz, yeri geldiğinde kendimizden daha ön planda tuttuğumuz sevimli küçük dostlarımızdır.

Hepimiz evcil hayvanlarımızla birlikte anılar biriktirmeyi ve bu anıları hikayeleştirip insanlarla paylaşmaya bayılırız. Diğer evcil hayvan sahiplerinin biriktirdiği anılardan bazıları zaman içerisinde senaryolaştırılıp beyaz perdeye aktarılmıştır. Siz de evcil hayvanlarınızla hikayeler yaratıp, anılar biriktirmelisiniz kim bilir, belki günün birinde güzel bir film olabilir.

Yaşanmış veya hayal gücü kullanılarak yaratılmış, biz hayvan severlerin bayılacağı 10 film önerisini sizler için derledik. Gelin birlikte göz atalım!

10. Pi’nin Yaşamı

10. Pi’nin Yaşamı

Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisinde hayvanat bahçesini taşıyan bir ailenin en küçük çocuğu olan Pi, geminin batmasıyla kendisini kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, bir sırtlan ve 300 kg ağırlığındaki Richard Parker adını verdiği bir kaplanla, bir filikanın içerisinde bulur. Pi, kıvrak zekâsı ve engin zooloji bilgisiyle devasa Hint okyanusu üzerinde yaşam mücadelesi verir.
3

9. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

9. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı

“Siz her gün işe giderken evde yalnız bıraktığınız evcil hayvanlarınız, siz dönene kadar neler yapıyor?” önermesiyle yola çıkan Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı animasyon filmi, sadece çocuklara değil her yaştan izleyici kitlesini hedefliyor. Bu filmle birlikte bu soruya oldukça hoş cevaplar bulabilirsiniz. Keyifli Seyirler!
4

8. Kediler ve Köpekler

8. Kediler ve Köpekler

Kediler ve köpekler arasındaki anlaşmazlık hepimizin malumu, kendi aralarında sebebini tam olarak bilemediğimiz bir çekişme binlerce yıldır devam etmekte. Peki ne zaman ve nasıl son bulacak?

Tinker adındaki bir İran kedisi, diğer kedileri örgütleyerek Dünya’yı kedi egemenliği altına sokmak istemektedir. Ancak bir grup iyi kalpli köpek dostumuz ise bu planlara karşı gelecek ve dünya düzenini korumaya çalışacaktır. Dünya’nın kaderi kedilerin eline mi geçecek yoksa hiçbir şeyden haberi olmayan insanlar aynı şekilde yaşamaya mı devam edecek? Cevabı Kediler ve Köpekler filminde, iyi seyirler!
5

7. Air Bud – Sayı Kralı Buddy

7. Air Bud – Sayı Kralı Buddy

Air Bud filminde küçük dostumuz Buddy, akıllardaki terlikleri getiren, frizbi oynayan ve komutlarla pati uzatıp yuvarlanan evcil hayvan düşüncesini oldukça değiştiriyor. Hayali K9 olmaktayken, zaman içerisinde basketbol konusundaki yeteneğini fark eden Buddy, bu yeteneğiyle dönemin efsane oyuncusu Michael Jordan’ın tahtına da ortak oluyor. Babasını kaybeden Josh adındaki dostuna bu zor zamanlarda destek olan Buddy, adeta onu hayatla tekrar barıştırıyor. Hayvanseverlerin bayılarak izleyebileceği bu film 5 seriden oluşmaktadır. Şimdiden iyi seyirler!
6

6. Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi

6. Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi

Hayat sahnesinden beyaz perdeye taşınan Hachi’nin hikâyesi, hayvanseverlerin bayılacağı filmler arasındadır. Bir profesörün tren garında yalnız başına bulduğu bir köpeği sahiplenmesiyle başlayan hikâye, birbirlerine çok sıkı dost olmalarıyla devam ediyor. Başlarda profesörün eve getirdiği bu küçük misafirden hoşlanmayan eşi de zamanla ona alışıyor, bağlanıyor.

Hachi, sahibine o kadar derin bir sadakat duyuyor ki, her gün o işe giderken ona tren garına kadar eşlik edip, gelse de gelmese de dönene kadar orada bekliyor. Oldukça duygusal bir yapıt olan Hachi: Bir Köpeğin Hikâyesi, gerçek hayattan uyarlanmasıyla da izleyenleri adeta ekranlara bağlıyor. Keyifli seyirler dileriz!

5. Afacan Köpek Beethoven

5. Afacan Köpek Beethoven

Maddi olarak ihtiyacı olan her şeye sahip olan Newton ailesi, tek ihtiyaçları olan şeyin evde minik, sevimli ve tüylü bir dost olduğunu fark eder. Aileye katılan Beethoven başlarda sevimli ve fit bir köpekken zaman içerisinde sık ve çok yemek yemeye başlar. Zamanla şişmanlayan Beethoven’ın tekrardan sağlığına kavuşması için profesyonel destek almak isteyen Newton ailesi, bu nedenle Dr. Varnick’ten yardım isterler. Ancak Dr. Varnick’in yardımdan başka çok farklı amaçları vardır. Biz hayvanseverlerin bayılacağı bir film olan Afacan Köpek: Beethoven, ailecek keyifle izlenecek bir yapımdır. İyi seyirler!
8

4. Stuart Little – Küçük Kardeşim

4. Stuart Little – Küçük Kardeşim

Küçük bedenine büyük bir kalp sığdıran sevimli dostumuz Stuart’ın, Little ailesi tarafında evlat edinilmesiyle başlayan hikâye, evin kedisi olan Snowbell’ın düşmanlığıyla devam eder. Gerçek ailesini ve gerçek kimliğini arayan Stuart’ın hikâyesi hayvanseverlerin bayılacağı filmlerden birisidir. İyi seyirler!
9

3. Fly Away Home – Eve Uçuş

3. Fly Away Home – Eve Uçuş

Gerçek bir hikâyeden, sinemaya uyarlanan Fly Away Home filmi, trafik kazası sonucu annesi kaybeden Amy isimli küçük bir kızın, babasıyla yaşamak için kırsal kesime gitmesiyle başlar. Burada bulduğu kaz yumurtalarını kuluçkaya koymasıyla başlayan hikâye, Amy’nin kazları evlerine gidebilmesi için göç etmelerine yardım etmeye çalışmasıyla devam eder. Hayvanseverlerin bayılacağı bir film olan Flay Away Home, izlenilmesi kesinlikle tarafımızdan tavsiye edilen bir yapımdır. İyi seyirler!
10

2. Dr. Dolittle

2. Dr. Dolittle

Çocukluğunda köpeğiyle konuşan John Dolittle, babasına bunu anlatmaya çalışırken bu yeteneğini kaybeder. Aradan geçen yılların ardından harika bir hayat ve başarılı bir kariyere sahip olan Dr. Dolittle, bir gün karşısına çıkan bir köpekle konuştuğunu fark eder. Konuşan hayvanların etkisiyle aniden hayatı altüst olan Dr. Dolittle’ın hikâyesini ailenizle birlikte severek izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler!
11

1. My Dog Skip

1. My Dog Skip

Utangaç bir yapısı olan Willie, çevresiyle ilişki kuramayan, içine kapanık bir çocuktur. Günün birinde ona arkadaşlık etmesi için verilen Skip adındaki köpek ile tanışır. Skip sayesinde sosyalleşmeye ve herkesin tanıdığı, popüler bir çocuk olmayan başlayan Willie, günlerini Skip ile birlikte geçirir. Willi ve Skip’in hikâyesi tam da hayvanseverlerin bayılacağı film türlerinde birisi. Şimdiden keyifli seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.