Hayvanseverler tepkili, “Amaç Barınağı Kaldırmak mı?”

Hayvanseverler tepkili, “Amaç Barınağı Kaldırmak mı?” Bakırköy Belediyesi’nin Bülent Kerimoğlu yönetimiyle birlikte geçmişte var olan hizmetleri sırasıyla yok edilirken, göreve geldiği ilk günlerde ‘Param yok, olsa da hayvanlara harcamam’ ifadeleriyle hayvanseverlerin büyük tepkisine neden olan Kerimoğlu’nun şimdilerde ‘Belediye Barınağını kaldıracağı yönündeki iddialar hayvanseverler arasında büyük tepkiye neden oldu. 04 Haziran 2021 – Cuma 22:23

“BAKIRKÖY’DE BAŞKA ALAN MI YOK?”

Bakırköy Belediyesi’nin Marmara Forum arkasında bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nü Barınaktaki köpekleri gezdirme alanı olarak kullanılan parka taşıyacağı söylemlerinin kamuoyuna düşmesiyle birlikte harekete geçen hayvanseverler, “Bakırköy’de başka alan mı yok” dedi.

BARINAĞIN KALDIRILMASI İÇİN PLANLANMIŞ BİR KURGU

Temizlik işlerinin hizmet alanı gereği kullandığı damperli çöp kamyonları, temizlik malzemeleri, vardiya sistemine göre çalışan personelin giriş çıkışta yaratacağı insan sirkülasyonu gibi sebeplerden dolayı doğası gereği havlayarak tepki veren hayvanlardan bu kez bölge halkının şikayet edeceğini ve Başkan Kerimoğlu’nun ‘Halkçı Belediye’ algısı ile vatandaşın şikayetleri doğrultusunda barınağı kaldıracağı iddiası hayvanseverler arasında tartışılırken, olayın ileriki süreç için planlı bir kurgu olduğuna dikkat çekildi.

Barınak arazisinin bu gün dahi çok değerli olduğunu, Ayamama Deresi ıslah çalışmaları sonrasında ise değerinin ikiye katlanacağını belirten vatandaşlar, Başkan Kerimoğlu’nun tüm bunları bilinçli olarak yaptığını iddia etti.

7 senedir Kerimoğlu yönetimindeki Bakırköy Belediyesi’nin tüm değerlerinin önce bakımsız, sonra güvenliksiz bırakılarak en sonunda da satıldığını yahut devredilmeye çalışıldığını savunan vatandaşlar, belediyeden Resmi bir açıklama beklediklerini belirttiler.

TEMİZLİK İŞLERİNİN OLDUĞU ALAN SATILMIŞ!

Temizlik İşleri’nin bulunduğu alanın belediyenin borcuna karşılık Milli Emlak’a satıldığını, belediye yetkililerinden söz konusu alana okul yapılacağını öğrendiğini söyleyen hayvanseverler, geçtiğimiz ay olağanüstü meclis toplantısında belediyenin vergi borcuna karşılık Hazineye satılan ve üzerinde Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi’nin bulunduğu arazi ile söz konusu Temizlik İşleri Müdürlüğü arasındaki mesafeyi ve caddeyi de gözönünden bulundurarak, “Tüm bunların altında da başka planlar var” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün Barınak alanına taşınmasının gündeme düşmesiyle birlikte Ataköy 9. Kısım’da uzun zamandır belediyenin hurdalık gibi kullandığı alanda yapılan temizlik çalışmaları da dikkat çekti

SIRA YAŞAM KÖYÜ VE BOTANİK PARKTA MI?

Marmara Forum’un arka kısmında bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu toplam alanda, Cumartesi Pazar Alanı, Yaşam Köyü, Aşevi, Botanik Park ve İskender Iğdır Parkı bulunuyor.

İskender Iğdır Parkı Başkan Kerimoğlu’nun göreve geldiği yılın hemen ertesinde yeniden düzenlenmiş, öğrencilerin ders yapabileceği etüt merkezi olarak İskender Iğdır’ın annesinin de davet edildiği bir programla yeniden açılmıştı. Açılıştan kısa bir süre sonra, bilgisayarların olduğu etüt merkezi kapatılmış, yiyecek içecek yeri ‘Kitap Kafe’ ismiyle kiraya verilmişti. Başkan Kerimoğlu’nun yakın akrabası olduğu bilinen ve geçtiğimiz aylarda covid 19 nedeniyle hayatını kaybeden Hidayet Altınarık’ın işletmecisi olduğu Kitap Kafe’nin sözleşmesi feshedilmiş ve parkla birlikte mevcut alanda kaderine terk edilmişti. 

Bakırköy’ün değerlerinin tek tek yok edildiğini belirterek hafıza tazeleyen vatandaşlar, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün bulunduğu alanın satıldı gerekçesi ile Barınak alanına taşınacağını, sonrasında Barınak’ın kaldırılacağını iddia ederken, devamında Botanik Park’a kadar uzanan bir satışın söz konusu olacağını savundu.

Osmaniye Mahallesi’nde  Gürlek Nakipoğlu Anadolu Lisesi’nin de içinde bulunduğu okul alanı olarak satılan yerle, Temizlik İşleri Müdürlüğü arasında bir cadde, bir sokak ve bir park olduğunu belirten vatandaşlar, belediyeden Resmi bir açıklama beklediklerini söyleyerek, “Artık yeter. Huzurumuz da, alanımız da kalmadı” dedi.

Kaynak : Yurt Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir