Excel Kullanımı Hakkında Genel Bilgiler

Excel (Bitki Akvaryumları İçin Organik karbon) 


Excel, hazır halde bulunan organik karbonun kaynağıdır. Tüm bitkiler bir karbon kaynağına ihtiyaç duyarlar. Bu tipik olarak CO2’denelde ediliyor ancak bunun yanında basit organik bileşimlerden (örn,fotosentetik aracılar) de elde edilir. Bundan dolayı, Excel’i tek başına veya karbondioksit enjeksiyonu ile bir arada kullanarak da önemli faydalar elde edebilirsiniz. Excel özellikleri azaltılmış ve bitkiler tarafından daha iyi kullanılan demir (Fe+2) içerir. Fosfat veya nitrat içermez.
KULLANIMI: İlk kullanımda veya büyük su değişimlerinden sonra (40%), her 40 litre için 1 kapak (5mL) kullanınız. Daha sonra her gün 200 litre için 1 kapak kullanınız. Yüksek-artış gösteren akvaryumlarda doz
yavaşça arttırılabilir. Küçük dozlarda ,unutmayınız ki her kapak yaklaşık 1 mL’ye etki eder.

AŞIRI DOZDAN KAÇININ!
—–
Arkadaşlar en büyük sorun bilgisizlikten değil merak etmemekten ve sormamaktan kaynaklanıyor. Bu ürün evet şahane güzel bir ürün. Yosunlar için birebir ve en etkili çözüm belki de.. Lakin bu ürün suyun içindeki oksijeni tuttuğu için bitkiye değil balıklara zarar verir.. 
Bu ürünün üzerinde yazılanlara bakın “BALIK BESLENİLEN AKVARYUMLARDA KULLANILMASI UYGUN DEĞİLDİR” yazmaz.. 
—–
Doğrusunu ben anlatayım sizlere..
Bu ürünü kullanabilmek için ana tankınızın yanı sıra yedek bir tankınızın olması gerekli. Balıklarınızın hepsini yedek tanka aldıktan sonra (ana tanktan su alacaksınız ısıtıcı takacaksınız hava motoru takacaksınız v.s.)
ana tankta salyangoz ve karides dahi bırakmayacaksınız. . Sadece bitki kaldığına emin olduktan sonra yukarıda yazılan miktarda kullanım sağlayabilirsiniz.. Yosun mücadele süreci üç gün ise üç gün boyunca ana tanka hayvan atmayacaksınız.. Yedek tankınızda kalsınlar. .Ölmezler..
Yosun mücadeleniz üç gün sonra bittiğinde ki hava motoru sürekli çalışmalı.. Dış filtrenin veya iç filtrenin hava hortumu ile verilen havadan bahsetmiyorum. Bildiğimiz sırf hava üretmek için çalışan hava motorundan bahsediyorum.. 
En son gün %50 su değişimi yaparak dinlenmiş suyu ilave edeceksiniz ve yine hava motoru 24 saat sürekli çalışacak.. Sonrada balıklarınızı sanki petshoptan yeni almış gibi ana tanka alıştırma sürecinden geçirerek ana tanka aktaracaksınız..
—–
Excel kullandım balıklarım öldü diyenlere özellikle tekrar söylüyorum.. Mutlaka yedek bir akvaryum edinin küçük olsun ama balıklarınız ve diğer canlılarınız ölmesin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.