Dünyanın En Yaşlı Kedisi Rubble

Gelin sizleri dünyanın en yaşlı kedisi Rubble ile tanıştıralım.

Rubble, İngiltere Exeter’da yaşıyor. İnsan yaşıyla 137 yaşında ve kendisi için düzenlenen görkemli bir doğum günü partisiyle 30 yaşına girdi. Maine Coon cinsi erkek bir kedi olan Rubble’ın sahibi Michele Heritage, kendisinin kan basıncı probleminin haricinde gayet sağlıklı, sevgi dolu ve yaramaz olduğunu belirtiyor.2

Michele Heritage, Rubble’ı 20. yaş gününden hemen önce yavruyken sokaktan sahiplenmiş ve onu sahiplendiğinde evden yeni ayrılan yalnız biriymiş. Rubble’ın 30 yıldan bu yana en yakın arkadaşı olduğunu da ekliyor Michele.
3

Civardaki veterinerlerden ve insanlardan çok ilgi gören Rubble’a doğum günü partisinde en sevdiği yiyeceklerden ve ücretsiz check-up hediye edilmiş. 
4

Bizler de Rubble’a afiyet olsun dileklerimizle birlikte daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir yaşam sürmesini dileyelim ve abimize saygılarımızı sunalım.
5

Şu ana kadar dünyanın gelmiş en geçmiş en yaşlı kedisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan kedi ise 38 yıl 3 gün yaşamış. ABD Texas’ta yaşayan Creme Puff isimli kedi, 3 Ağustos 1967’de doğmuştu ve 6 Ağustos 2005’te hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.