Akvaryumda Maden Suyu Kullanımı

1.Maden suyu kesinlikle sade olacak. (Elmalı, limonlu yok bilmem neli olmayacak)

2.Maden suyunu akvaryumunuza katmadan en az 1 saat öncesinden kapağı açılacak vehafifçe gazının çıkması beklenecek. (Gazın tamamının çıktığından emin olun..Emin olmak için hafifçe çalkalayabilirsiniz).

3.Maden suyu şişenin yarısını 100 Litrelik akvaryuma boşalttıktan sonra diğeryarısını da yarım saat sonra boşaltacaksınız..

4.Haftada 1 kez uygulama yapabilirsiniz. Dip çekimi ve su değişiminden bir günsonrası en uygun zamandır.

.

Faydaları:

Bitkilerinizeakvaryumunuzda bulunmayan veya çok az bulunan mineralleri kazandırmışolursunuz. Haliyle bitkileriniz biraz daha güçlenir ve boy atarlar.. (Zamanla,hemen olacak şey değil 😉 )

.

Zararları:

Gazı alınmamış maden suyunu akvaryuma boşaltırsanız akvaryumunuza asit dökmüş olursunuz ki bu hem balıklarınıza hem de bitkilerinize hem de akvaryumunuzun suyuna zarar verir..

.

Dikkatedilmesi gerekenler :

1.Akvaryum ölçülerinizi bilemediğimiz için 100 Lt’lik akvaryum için örnekleme yaptım. Sizin akvaryumunuz 200 litre ise ona göre 50 litre ise ona göre ölçümü siz kendiniz oranlarsınız..

2.Maden suyunu akvaryuma dökerken mutlaka hava motoruna yakın yere dökün çünkühava motoru suyunuzu homojenize bir şekilde akvaryumunuza dağıtacaktır.

3. Eğer bu işi yapamayacak iseniz hiç uğraşmayın. Akvaryumunuzun normal yaşamını değiştirirsiniz. Bu da balıklarınızda ölümlere ve bitkilerinizde çürümelere sebep olur..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.